אקופונקטורה (דיקור סיני)

מהי אקופונקטורה?

אקופונקטורה היא אחת משיטות הריפוי של הרפואה הסינית שעובדת על ידי גירוי נקודות מסוימות על הגוף באמצעות מחט החודרת את העור, על מנת, להקל על כאב או כדי לעזור לטפל מצבים בריאותיים שונים, נעשה בה שימוש בסין עוד בטרם המאה ה-2 לפנה"ס ובמאה ה-20 הפכה לפופולרית גם בשאר העולם.

אופן הטיפול

תחילה מבצעים אבחון הכולל תשאול, בדיקת דופק לפי השיטה הסינית ואבחון לשון. לאחר מכן, מבצעים דיקור באזורים שונים בגוף לפי מסקנת האבחון. מספר הטיפולים לא תמיד ידוע ובהתאם למצב המטופל ולקצב הריפוי של הגוף.

מה כוללת האקופונקטורה?

מחטי דיקור הן הכלי העיקרי באקופונקטורה, אך לפעמים נוסיף שיטות נוספות כמו כוסות רוח, גוואשה, ניקוז וכמובן מוקסה.

מטרת הטיפול

המטרה העיקרית היא להניעה ולווסת את אנרגיית הגוף (הנקראת "צ'י"), לפי ערוצי אנרגיה (הנקראים "מרידאנים") הנמצאים בגוף. מטפלים בשורש הבעיה לא רק בענף, במה שכואב ומפריע, כי ברגע שמטפלים מהשורש מונעים את הופעת הבעיה בהמשך. השורש יכול להיות במערכת אחת בגוף ולהשפיע על שאר המערכות ויוצר חוסר הרמוניה בגוף, לכן באקופונקטורה מאזנים לרוב על ידי חיזוק במצבי חסר ופיזור במצבי עודף, מה שיוצר איזון של הגוף.

במה ניתן לטפל באקופונקטורה ומשך הטיפול

ניתן כמעט בכל דבר לטפל, כמו חיזוק מערכת החיסון ובעיות עיכול, אפילו בצינון. עם זאת, האקופונקטורה הינה טיפול מונע ועוזרת לשמור על בריאות הגוף ולמנוע הידרדרות למחלות בהמשך. משך הטיפול אינו ידוע והוא משתנה מאדם לאדם וליכולת ריפוי גופו של המטופל.